SearchMenu

Office Hours: Teaching Assistants

Winter 2017 Teaching Assistants


Name Course Section Office Office Hours
Nguyen, Phi-Khanh 2 A01-2 AP&M 2331 M 12:00-1:00 (AP&M 2313), W 10:00-11:00 (AP&M 2313)
Bai, Siqi 3C A01-2 AP&M 6444 Th 2:30-4:30
Luo, Xinyi 3C A03-4 AP&M 2331 M 11:00-12:00, W 3:00-4:00
Li, Yiyang 3C A05 AP&M 5829 Tu 2:00-4:00
Hua, Andrew 4C A01-2 AP&M 2331  
Huang, Chengjie 11 A01-2 AP&M 6446 Th 12:00-2:00
Chan, Colleen 11 A03-4 AP&M 2331 M 4:00-5:00, Th 2:00-3:00
Yao, Yuanxin 11 A05-6 AP&M 2331 TuTh 3:00-4:00
Wang, Esther 11 B01 AP&M 2331 Th 1:00-2:00
Cui, Wanting 11 B02 AP&M 2331 F 10:00-11:00 (AP&M 5218)
Reed, Alexander 11 B03-4 AP&M 2331 W 11:00-12:00, F 9:00-10:00
Fang, Shanyang 11 B05-6 AP&M 5801 Tu 10:00-12:00
Pikula, Nina 18 A01-4 AP&M 6432 M 4:00-8:00
Garg, Abhinav 18 B01-2 AP&M 2313 Th 10:00-11:00, Th 11:00-12:00 (AP&M B432)
Luo, Xiaohe 18 B03-4 AP&M 7421 F 3:00-4:00, Th 3:30-4:30 (AP&M B432)
Rava, Denise 18 B05-6 AP&M 6414 W 11:00-12:00, W 10:00-11:00 (AP&M B432)
Strahl, Perry 18 B07-8 AP&M 6422 W 11:00-12:00
Kong, Lingyi 18 C01, C04 AP&M 5412 M 11:00-12:30, M 10:30-11:00 (AP&M B432)
Tran, Tam 18 C02-3 AP&M 5412 Tu 11:00-12:00, W 2:00-3:00 (AP&M B432)
Nguyen, Andrew 18 C05-6 AP&M 2331 F 12:00-1:00, F 4:00-5:00, Th 3:30-4:00 (AP&M B432)
Wang, Tianhao 18 C07-8 AP&M 2331 Tu 9:00-10:00 (AP&M 2313), Tu 4:00-5:00 (AP&M B432)
Yang, Zi 18 D01-2 AP&M 6414 Th 4:00-5:00, M 1:00-2:00 (AP&M B432)
Toyosawa, Kai 18 D03-4 AP&M 2331 F 3:00-4:00, M 12:00-1:00 (AP&M B432)
Kunda, Ashok 18 D05-6 AP&M 2331 TuF 1:00-2:00
Konwar, Rajdeep 10A A01-4 AP&M 5412 M 11:00-1:00 (AP&M B402), Tu 2:00-4:00
Wang, Jiawen 10A A05-6 AP&M 2313 Th 2:00-3:00, Th 1:00-2:00 (AP&M B402)
Lu, Siwei 10A B01 AP&M 2331 M 3:00-4:00
Gu, Zhihua 10A B02 AP&M 2331 W 3:00-3:50 (AP&M 5218)
Zhu, Ziyan 10A B03-4 AP&M 5412 Tu 3:00-4:00, Tu 4:00-5:00 (AP&M B402)
Armas, Anthony 10A B05-6 AP&M 2331 M 9:00-10:00, Tu 10:00-11:00
Huang, Chengjie 15A A01-2 AP&M 6446 Th 2:00-4:00
Meneses Cime, Karina 10B A01-2 AP&M 2331 Th 10:00-11:00
Mukhedkar, Paresh 10B A03-4 AP&M 2313 Tu 3:30-4:30, F 1:00-2:00 (AP&M B402)
Yang, Yifu 10B A05-6 AP&M 2331  
Gilby, Joseph 10B A07-8 AP&M B402 WF 4:00-5:00
Loschen, Marc 10B A09-10 AP&M 5412 M 3:00-4:00, F 3:00-4:00 (AP&M B402)
Liu, Xingyu 10B B01 AP&M 2331 M 2:00-3:00
Liu, Sijia 10B B02-3 AP&M 2331 M 1:00-2:00, Tu 11:00-12:00
Zheng, Lin 10B B04-5 AP&M 6414 Tu 4:40-5:40
Jiang, He 10B B06 AP&M 7218 Tu 1:00-2:00
Long, Jiawei 10B B07-8 AP&M 2331 M 6:00-8:00
Hu, Zhe 10C A01 AP&M 2331 M 5:00-6:00
Gui, Toni 10C A02, A06 AP&M 6446 W 1:00-1:50, M 1:00-1:50 (AP&M B402)
Huo, Ran 10C A03-4 AP&M 2331 Th 8:00-10:00
Gong, Huangxuanyu 10C A05 AP&M 2331 W 4:00-4:50 (AP&M B412)
Yee, Mark 10C A07-8 AP&M 2331 M 10:00-11:00, W 12:00-1:00
Feng, Buzhou 10C B01 AP&M 2331  
Cheung, Matthew 10C B03, B05 AP&M 7218 Tu 4:00-5:00, W 4:00-5:00 (AP&M 2331)
Lyu, Chunyi 10C B07-8 AP&M 5412 Tu 3:00-4:00, Tu 4:00-5:00 (AP&M B402)
Sangha, Luvreet 20A A01-2 AP&M 6446 Th 3:00-4:30, F 2:00-3:30, M 4:00-5:30 (GEISEL)
Trisal, Ashwin 20A A03-4 AP&M 2331 W 1:00-2:00, Th 4:00-5:00
Fu, Yu 20A B01-2 AP&M 6414 W 4:00-5:00
Liang, Ziyi 20A B03 AP&M 2331 Tu 5:00-6:00
Xu, Yujie 20B A01-2 AP&M 5712 Tu 2:00-3:00, Tu 10:00-11:00 (AP&M B402)
Nie, Jiaxi 20B A03-4 AP&M 6414 M 8:00-9:00 (AP&M B402), F 3:00-4:00
Huang, Haiyu 20B A05-6 AP&M B402 M 11:00-8:30, F 3:00-4:00 (AP&M B412)
Li, Yuwen 20B A07-8 AP&M 6414 Th 2:00-3:00, Th 1:00-2:00 (AP&M B402)
Tran, Tam 20B A09-10 AP&M 5412 M 12:00-1:00 (AP&M B402), Th 11:00-12:00
Matti, Satish 20B B01-4 AP&M 2313 MF 4:00-5:00
Liu, Zhiling 20B C01-2 AP&M 5412 Tu 3:00-4:00
Lin, Tuo 20B C03-4 AP&M 5412 W 12:00-1:00
Chen, Mingjie 20B C05-6 AP&M 6414 Tu 2:00-3:00
Wong, Adrian 20B D01-4 AP&M 5412 M 4:30-6:30 (AP&M 2402), W 3:00-5:00 (AP&M B402)
Lim, Woonam 20B D05-6 AP&M 6414 Tu 11:00-12:00, Tu 10:00-11:00 (AP&M B402)
Engelman, Katherine 20C A01, A04 AP&M 6436 WF 12:00-1:00
Gunaji, Kirstyn 20C A02-3 AP&M 2313 Tu 8:00-9:00, Tu 9:00-10:00 (AP&M B402)
Sidrach De Cardona Mora, Juan 20C B01-4 AP&M 5412 M 10:00-12:00 (AP&M 2402), M 1:00-3:00 (AP&M B402)
Lee, Sung 20C B05-8 AP&M 5412 Tu 2:30-4:30, F 2:00-4:00
Park, Sohyeon 20C B09-10 AP&M 2331 TuTh 12:00-1:00
Ravichandran, Anirudh 20C B11-12 AP&M 2313 W 10:00-12:00
Reisin-Tzur, Eilon 20C C01-2 AP&M 5829 W 2:00-3:00, F 11:00-12:00 (AP&M 2331)
Wogulis, Linda 20C C03-4 AP&M 2331 TuW 2:00-3:00
Lai, Chen 20C C05-8 AP&M 5412 M 9:30-1:30
Orlinsky, Kayla 20C C09-10 AP&M 2331 Tu 4:00-5:00, W 6:00-7:00
Gupta, Ishan 20D A01, A04-6 AP&M 2313 MF 8:00-9:00, F 3:00-5:00 (AP&M B432)
Geller, John 20D A02-3 AP&M 6452 Tu 1:00-2:00, M 1:00-2:00 (AP&M B432)
Howland, Porter 20D B01-2 AP&M 6446 Tu 4:00-5:00, Th 11:00-12:00 (AP&M B432)
Zhang, Xuyu 20D B03-6 AP&M 2313 W 2:00-4:00, M 2:00-4:00 (AP&M B432)
Tu, Yucheng 20D B07-8 AP&M 5412 Tu 2:00-3:00, Tu 3:00-4:00 (AP&M B432)
Zhang, Rongwei 20D B09-10 AP&M 5412 W 4:00-5:00, W 5:00-6:00 (AP&M B432)
Gupta, Rajat 20D C01-2, C04-5 AP&M 2313 M 9:00-11:00, F 3:00-5:00 (AP&M B432)
Shah, Parth 20D C03, C08 AP&M 5412 W 1:00-2:00, W 12:00-1:00 (AP&M B432)
Renukuntla, Bhanu 20D C06-7 AP&M 2313 Tu 2:00-3:00, Tu 3:00-4:00 (AP&M B432)
Kurukunda, Venkata 20E A01-4 AP&M 2313 WF 2:00-4:00
Jian, Zhongrong 20E A05-6 AP&M 6446 Th 4:00-6:00
Yu, Lu 20E B01-4 AP&M 2313 M 2:00-4:00 (AP&M B402), Tu 4:00-6:00 (AP&M 2402)
Babaeian, Amir 20E B05-6 AP&M 5720 W 4:00-6:00
Lubyanaya, Diana 20E C01-2 AP&M 5412 W 11:00-1:00
Shivaswamy, Ruchika 20E C03-4 AP&M 2313 M 10:30-11:30
Tong, Xin 20E C05-6 AP&M 6414  
Lybrand, Eric 31BH A01-2 AP&M 6446 M 9:00-10:00, Tu 11:30-12:50, W 11:00-12:00, Th 4:00-5:00
Smith, Daniel 100B A01 AP&M 6422 Tu 10:00-12:00, By Appt
Brivio, Iacopo 100B A02 SDSC E292 Tu 2:00-4:00 (AP&M B402)
Williams, Garrett 102 A01, A04 AP&M 6414  
Acevedo, James 102 A02-3 AP&M 6436 MWF 11:00-12:00, Th 7:00-8:00
Robins, Jacob 102 A05-6 AP&M 6436 TuW 12:00-2:00
Weispfenning, Stephan 103A A01-2 AP&M 6434 M 12:00-2:00, W 9:30-11:30
Kitsela, Roman 103B A01-2 AP&M 6452 WF 3:00-5:00
Lacini, Justin 103B A03 SDSC E292 Th 2:00-4:00
Spicer, Calum 104B A01 SDSC E296 WF 3:00-4:00
Cooper, Ryan 109 A01-2 AP&M 6436 MW 11:00-1:00
Udomchatpitak, Nantawat 109 A03 AP&M 5801 MW 2:00-3:00
Higgins, Zachary 109 B01-2 SDSC E104 W 3:00-5:00 (AP&M B402), F 11:00-12:45 (AP&M B402)
Sangha, Luvreet 109 B03 AP&M 6446 M 4:00-5:30, Th 3:00-4:30 (GEISEL)
Postema, Jacob 109 C01-2 AP&M 6132 MW 10:00-12:00
Li, Zihao 109 C03 SDSC E293  
Ciotti, Benjamin 110B A01 AP&M 5712 TuTh 1:00-2:00
Fernandez, Scott 120A A01-2 AP&M 5768 F 3:00-4:00, F 10:45-11:45
Ly, An 121A A01 AP&M 6436 M 4:00-5:00, W 1:00-2:00, By Appt
Spaas, Pieter 130B A01 AP&M 6446 M 2:00-3:00, Th 10:00-11:00
Li, Xiaolong 140A A01-2 AP&M 6444 MW 1:00-3:00
Shin, Henry 140B B01-2 AP&M 5748  
Drimbe, Daniel 142A A01-2 AP&M 6434 MTu 10:00-12:00
Pornnopparath, Donlapark 142A A03-4 AP&M 5748 Tu 4:00-6:30, W 12:30-2:00
Zhang, Yongjia 142B A01-2 SDSC E104 M 10:00-10:50, M 1:00-2:50, F 2:00-2:50
Conder, Jonathan 142B B01-2 AP&M 6422 MTu 12:00-2:00
Tu, Yucheng 142B B03 AP&M 5412 Th 2:00-3:00
Wear, Peter 152 A01-2 AP&M 6132 Tu 1:00-3:00
Jiang, Zonglin 152 A03-4 AP&M 5748 M 3:00-5:00, By Appt
Bird, Jasper 153 A01 AP&M 6414 Th 11:00-1:00
Kroes, Daniel 154 A01 AP&M 6414 TuF 12:00-1:00
Bodnar, Michelle 154 A02-3 AP&M 6434 Tu 1:00-3:00, W 10:00-12:00
Kuchibhotla, Shanmukha 155A A01-2 AP&M 5412 M 3:00-6:00 (AP&M B325), W 4:00-6:00 (AP&M B325), F 2:00-5:00 (AP&M B325)
Lenz, David 170A A01 AP&M 6446 M 3:00-4:00, Th 1:00-2:00
Luo, Yi 170A A02-3 SDSC E106 F 1:00-3:00
Shen, Xuefeng 170A A04 SDSC E295 Tu 4:00-6:00 (AP&M B402)
Schmitt, Jeremy 170B A01-2 AP&M 5760 Tu 2:00-3:00, Tu 4:30-5:30, Th 4:30-6:30
Liang, Jingwen 170B A03-4 AP&M 6442 W 10:00-12:00
Huang, Yesheng 171A A01-2 AP&M 5412 Th 3:30-5:30
Fan, Chao 171A A03-4 AP&M 5412 Th 1:00-3:00
Lenz, David 175 A01 AP&M 6446 M 2:00-3:00, Th 12:00-1:00
Ying, Andrew 180A A01-2 AP&M 6442 TuW 1:00-3:00
Chan, Alice 180A A03-4 AP&M 6132 TuTh 11:00-1:00 (AP&M 7421), Tu 10:00-12:00 (AP&M B402)
Srivastava, Nimish 180A A05-6 AP&M 2313 TuTh 3:30-4:30, TuTh 9:00-10:00
Mavrin, Artem 180B A01-2 AP&M 5412 M 11:00-12:00, Tu 12:00-1:00
Copeland, Daniel 180B A03 AP&M 5801 Th 2:00-4:00
Ma, Ning 180B A04 AP&M 6436 M 4:00-5:00
Ho, Ching 180B A05-6 AP&M 5760 M 1:00-3:00, W 3:00-5:00
Chen, Ashley 181A A01-2 AP&M 5720 M 10:00-12:00, Th 1:00-3:00
Zhu, Tingyi 181A A03 AP&M 6444 Th 10:30-11:30
Das, Srinjoy 181E A01 AP&M 6436 Th 10:00-11:00
Karlapati, Viswanatha 183 A01, A05 AP&M 6436 W 2:00-4:00, F 3:00-5:00
Hoang, An Vy 183 A02 AP&M 6436 MW 10:00-11:00
Chen, He 183 A03-4 AP&M 6446 M 10:00-11:00, W 2:00-3:00, F 1:30-3:30
Alzate, Hunter 183 A06 AP&M 2313 M 9:00-11:00 (AP&M B349)
Thamrongpairoj, Sittipong 184A A01-2 AP&M 6434 MW 9:00-11:00
Qiu, Dun 184A A03-4 SDSC E294 M 9:30-11:30, Tu 1:30-3:30
Chen, Shiyun 186 A01 AP&M 6432 Tu 12:00-2:00
Verhaegen, Samuel 186 A02-3 AP&M 6414 Tu 8:00-10:00, Tu 12:00-2:00
Meyer, Kyle 187 A01 AP&M 6446 M 1:00-2:00
Loschen, Marc 187 A02 AP&M 5412 Th 10:00-12:00
Ganzberger, Geoff 187 A03-4 AP&M 6452 W 2:30-4:30 (MUIR COFFEE)
Bach, Quang Tran 187 A05-6 AP&M 6446 W 5:30-7:30 (GEISEL)
Guo, Jiaqi 189 A01-2 AP&M 6442 W 10:00-12:00
Li, Hanbo 189 A03-4 AP&M 6442 W 1:00-3:00
Copeland, Daniel 190 A01 AP&M 5801 Th 4:00-5:00, F 10:00-11:00
Fu, Yingjia 194 A01-2 AP&M 5412 Tu 1:30-3:30
Hoang, An Vy 194 A03 AP&M 6436 M 11:00-12:00, Tu 11:30-12:30